ПРОГРАМА НАВЧАННЯ НА КУРСАХ БДЖІЛЬНИЦТВА В КОЛЕДЖІ

Під час навчання слухачі набувають спеціальних біологічних, зоотехнічних, агрономічних, ветеринарних, економічних знань та практичного досвіду по догляду за бджолиними сім’ями.

Навчання проводять кваліфіковані фахівці, що мають високу спеціальну підготовку і досвід практичної роботи з бджолами, та володіють здатністю грамотно довести питання програми до слухачів курсів. На заняттях під час викладення навчального матеріалу викладачі використовують наочні посібники (таблиці, плакати, макети, пасічний інвентар та обладнання, гербарій, слайди, кіно і відеофільми).

 1

 Окрім того, читати лекції та проводити майстер-класи, запрошуємо відомих науковців галузі бджільництва і досвідчених пасічників. Так, щороку слухачі школи бджільництва мають честь послухати цікаві та пізнавальні лекції професора Поліщука В.П., який у свій час також закінчував Боярський сільськогосподарський технікум, доцентів кафедри бджільництва ім. В.А. Нестерводського НУБіП України, Лосєва О.М., та Головецького .І.І.

 Практичні заняття проводяться на навчальній пасіці, де слухачі набувають практичних навичок у роботі з бджолиними сім’ями.

 2

3

4

5

6

 

 

 Навчання в школі бджільництва розпочинається щороку в лютому місяці.

Навчальний процес організований так, щоб слухачам зручно було відвідувати заняття, оскільки переважна більшість з них зайняті в буденні дні, тому заняття в школі бджільництва відбуваються щосуботи та неділі з 9 до 14 години.

 

Навчальним планом передбачено вивчення таких дисциплін:

  • Біологія медоносної бджоли;
  • Медоносна база та запилення сільськогосподарських рослин;
  • Пасічні будівлі, вулики та пасічницький інвентар;
  • Розведення та утримання бджіл;
  • Хвороби, вороги та шкідники бджіл;
  • Продукти бджільництва;
  • Організація бджільництва.

7У процесі навчання організовуються екскурсії на пасіки, музеї бджільництва, виставки.

Загальна тривалість навчання становить 5 місяців, по закінченню за результатами кваліфікаційного іспиту випускникам видається свідоцтво про присвоєння робітничої професії«Бджоляр».

Всіх хто бажає пізнати бджолу і навчитися пасічникувати, або підвищити свою майстерність, запрошуємо до Боярської практичної школи бджільництва.