Як отримати права водія

Щоб отримати посвідчення водія транспортного засобу потрібно пройти навчання в автошколі та скласти іспит в сервісному центрі МВС України.

 

Навчання в автошколі

Під час вибору автошколи потрібно ознайомитися із сертифікатом про акредитацію автошколи Головним сервісним центром МВС України.

Бажано вияснити що включає у себе вартість навчання і чи може оплата за навчання бути розділена на частини – при записі і перед початком навчальних занять.

Документи, які потрібні для запису на курси водія в автошколу:

1. Паспорт громадянина України.
      2. Ідентифікаційний код.
      3. Медична довідка щодо придатності керування транспортним засобом.
      4. 2 фотографії розміром 3,5х4,5.

Медичні довідки видаються спеціалізованими медичними комісіями. Перелік документів для проходження медичної комісії:

1. Паспорт;
      2. Військовий квиток (приписне свідоцтво);
      3. Сертифікат психоневрологічного диспансеру;
      4. Сертифікат наркологічного диспансеру;
      5. 2 фотографії3,5 х 4,5.

Навчання для отримання посвідчення водія транспортних засобів категорії “В” можна розпочинати з 17 років, проте на момент завершення курсів слухачеві повинно виповнитися 18 повних років.

Термін навчання в автошколі триває 3 місяці. Курс складається з теоретичних (100 годин) і практичних занять (водіння ТЗ – 40 годин). Кількість практичних занять часто визначається відповідно до потреб кожного слухача.

Після завершення навчання в автошколі необхідно скласти внутрішні іспити з предметів: «Будова та експлуатація транспортного засобу», «Правила дорожнього руху» та «Керування транспортним засобом»

 

Складання іспитів в сервісному центрі МВС України

Після успішного складання внутрішніх іспитів та отримання Свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водія транспортного засобу, потрібно скласти іспит у Сервісному центрі МВС України. Документи центр подає автошкола.

Іспит включає теоретичну і практичну частини. Теоретична частина проходить у формі тестування на комп’ютері – потрібно відповісти на 20 питань за 20 хвилин (можливі 2 помилки). При невдалому результаті тестування теорію можна через 5 днів.

На практичному іспиті оцінюються навики водіння транспортного засобу. Практична частина триває від 15 до 30 хв. При допущенні більше ніж 3 помилок, відмові виконати певне завдання чи створенні аварійної ситуації, іспит вважається нескладеним. Допускаються 3 спроби для здачі практичної частини. Якщо вони невдалі – доведеться проходити повторно повний курс навчання в автошколі.

В разі успішного складання іспитів у Cервісному центрі МВС слухачеві видається водійське посвідчення.

Відповідно до нових правил перше посвідчення водія видається терміном на 2 роки. Якщо за цей період водій скоїть менше трьох адміністративних порушень, то обміняти тимчасові права на постійні можна без здачі теоретичного та практичного іспитів. В іншому випадку потрібно ще раз складати іспити.