23 травня 2023 року у Боярському фаховому коледжі Національного університету біоресурсів та природокористування України викладачі історії провели Круглий стіл «Погляд крізь роки», присвячений 125-річчю НУБіП України.
У заході взяли участь 47 здобувачів освіти І та ІІ курсів. З вітальним словом до присутніх звернулася викладач історії Ольга ПРОНЧУК. Вона підкреслила актуальність проведення заходу. Закликала памятати минуле та разом поглянути в майбутнє.
Під час роботи обговорювалися історичні віхи університету: від історії заснування в 1898 році до сьогодення: його розвиток і трансформування в сучасний університет, який розвивається та відповідає всім вимогам часу.
Кожна доповідь обговорювалася. Присутні мали можливість ознайомитись з важливими етапами розвитку, почути про знакові події, які допомогли університету стати одним з найпрестижніших навчальних закладів сьогодення.
Підводячи підсумки, Людмила РАДЧЕНКО, кандидат історичних наук, вказала на важливу роль університету в розвитку України та окремої людини зокрема. Зупинилася на цікавих фактах архітектури будівель, топоніміки Голосієво, історичних сторінках, визначних особистостях. Зосередила особливу увагу на житті та діяльності академіка УААН, ректора НУБіП України В.В. Юрчишина (1968-1976 рр.), на його внеску в аграрно-економічну науку України. Адже саме Володимир Юрчишин був науковим керівником її кандидатської дисертації.
Результатом роботи учасників круглого столу стала жвава дискусія та отримані нові знання щодо багатогранної історії НУБІП України.
 
Людмила РАДЧЕНКО,
кандидат історичних наук, викладач