peremoga

Простирадла новії, нестелені

З білих пофарбовані у зелені.

Від зорі ранкової і до нічки

Ножицями краяні в тонкі стрічки.

Вправно пальці бігали по основі

Сітку виплітаючи із любові.

Завивала стрічечку у квадрати,

Щоб полуду ворогу в очі слати.

Завивала стрічечку кружальцями,

Що від них чужинці стають сліпцями.

Завивала стрічечку, як мережку

Хай загубить ворог у полі стежку.

Зав‘язала вузлики на основу

В добрий час намовила добре слово.

Хай тріпочуть смужечки, що снувала,

Щоб біда намовлене оминала.

Хай тріпочуть смужечки, як листочки,

Щоб живі верталися сини й дочки.

По її молитвах, по тому слову

Обернулась сіточка на Покрову.

 

Наша перша маскувальна сітка готова. Декілька тижнів студенти Боярського фахового коледжу свій вільний час у гуртожитку присвятили плетінню маскувальної сітки для фронту. Вже у ці вихідні вихователем гуртожитку Долгушиною І.Б. сітку було доставлено безпосередньо на один зі східних напрямків фронту.

Ми не зупиняємось і вже найближчим часом розпочинаємо роботу над зимовою маскувальною сіткою!

Запрошуємо долучитися до нас усіх бажаючих.

Переможемо! Все буде Україна! Слава Україні та її Героям!

praktice

Під час навчальної практики з механізації робіт здобувачі освіти групи СП-20 мали можливість ознайомитися з  механізацією виробничих процесів та догляду за елементами озеленення в садово-парковому господарстві.

Зокрема, викладач навчальної практики Роман ТАСАЖ продемонструмав засоби механізації, якими здійснюється скарифікація, покос газонів та обробка від хвороб.

Кожен здобувач освіти навчився працювати з газонокосаркою марки Stihl, скарифікатором Wainbah,  оприскувачем Stihl.

Під керівництвом викладача здобувачі освіти зробили топіарні форми хвойних рослин  на території навчального закладу з використанням ручного садового інструменту.

Усі набуті навички здобувачі освіти зможуть використати під час подальшого навчання у ВНЗ та застосувати їх на практиці.

Викладач Роман ТАСАЖ

praporu

Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодні. Ритуальну символіку поєднання цих барв пов'язують ще з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть. У тому варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917-го, 1941-го та 1990-го року, три революції новітнього часу: «на граніті» та два Майдани, а нині ведеться війна проти рашиської навали.

Вперше поєднання синього і жовтого з’явилося на гербі Львова: Данило Галицький подарував місту, заснованому у 1256 році, герб із зображенням жовтого лева на блакитному тлі.

Золотий і синій колір використовувалися в гербі Руського королівства офіційно з XIV століття.

Прапори козаків Запорізької Січі також часто мали поєднання синьо-жовтого, особливо починаючи з XVIII століття. Зазвичай, на прапорі було і зображення козака в одязі золотого або червоного кольорів.

Під час революційної "Весни народів" 1848 р. Головна Руська рада у Львові відновлює використання герба Руського королівства (Галицько-Волинської держави) ХІІІ-XIV століття з зображенням золотого лева, що спинається на скелю у синьому полі, а як національні прапори широко вживаються стяги з поєднанням синього і жовтого кольорів.

Віримо, що вже незабаром по всій Україні здіймуться тисячі прапорів вільної незалежної країни, яка нині воює і будує своє майбутнє, і прагне до спільноти демократичних європейських держав... символіка якої за "дивовижним збігом" також є синьо-жовтою.

Колектив Боярського фахового коледжу вірний традиціям українського народу. В День державного прапора України в черговий раз підняв прапор, як символ незламності українського духу, патріотизму з непохитною вірою у ПЕРЕМОГУ! СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ! СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ!

Наталія СИДОРКО, методист

 

eco4

Проблема екологічної небезпеки твердих побутових відходів (ТПВ) сьогодні гостро стоїть перед кожним населеним пунктом не тільки України, а й усього світу.

Ця небезпека пов'язана з усіма стадіями поводження з ТПВ, починаючи з їх збирання і транспортування та закінчуючи переробленням, утилізацією або захороненням.

Дана проблема стосується і нашого міста Боярка, де ми живемо, навчаємось та проводимо дозвілля.

З ініціативи команди  екопатруля «Екосвіт» 12 вересня 2022 року проведена екологічна бесіда «БОЯРСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СОРТУЄ» зі здобувачами освіти перших курсів коледжу. У заході взяли участь Попадюк Каріна, Лютова Ірина, Шиденко Олександр.

Мета бесіди сприяла підвищенню екологічної культури в результаті удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами. Під час заходу учасники дізналися як і для чого потрібно сортувати сміття, які небезпечні відходи для природного середовища, і що з ними робити, та які відходи підлягають вторинній переробці.

Усі разом прийшли до висновку, якщо дотримуватись простих правил поводження з відходами: ЗМЕНШУЙ, ЗБИРАЙ, ЗАСТОСОВУЙ – є шанс зробити наше місто «чистим», без звалищ, а відповідно і вберегти нашу планету від глобальної екологічної катастрофи.

Сортування вторсировини це екологічна культура кожного з нас!!!

Керівник гуртка «ЕКОСФЕРА»

Надія МАНІШЕВСЬКА

progr

Сьогодні у 256 день року у Боярському фаховому коледжі відбулася посвята в програмісти для студентів 1 курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки.   Вона була приурочена професійному святу фахівців з інформаційних технологій. На сьогоднішній день професія програміст є однією з найбільш затребуваних та оплачуваних професій не лише в Україні, а й у всьому світі.

Дата свята була обрана невипадково. Якщо перевести 13 вересня на календарний день року, цей день буде 256 день. Саме таку кількість чисел можна виразити за допомогою восьмирозрядного байта.

Під час заходу здобувачі освіти   демонстрували свої знання, навички, вміння, ерудицію, кмітливість та професійну майстерність у сфері інформаційних технологій. Здобувачами освіти була проголошена клятва програміста.

Ми впевнені, що проведений захід на все життя залишиться в пам'яті кожного учасника, як свято вступу в нове життя.

Ірина СЕМЕНЮТА, викладач